Strona główna
niedziela, 21 października 2018 r.
imieniny obchodzą: Celina, Hilary

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Zwykła 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Zwykła 2018r

wielkość tekstu:A | A | A

1.  W tym tygodniu modlimy się szczególnie o Jedność Chrześcijan, aby wszyscy uczniowie Jezusa Chrystusa tworzyli "jedną owczarnię i mieli jednego Pasterza".

2. Za tydzień III Niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na remonty w naszym Kościele. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu, zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość.

4. W tym tygodniu  w Liturgii wspominamy: W środę 17 I 2018r Św. Antoniego, opata. W piątek 19 I 2018r Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.   

5. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską tzw. kolędę.

15.01.2018r Od godz. 9.00 1) ul. Kościuszki parzyste (od cementowni) do nr 52 Od godz. 9.00 2) ul. Kościuszki nieparzyste (od końca)

16.01.2018r Od  godz. 9.00 1) ul. Orzeszkowej 3,4,5,6, 9,10,11,12,14,15 Od godz. 9.00 2) ul. Orzeszkowej 7, 8 ul. Słowackiego 13,14 i  ul. Chrobrego i Jagiełły

17.01.2018r   Uzupełnienia Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i dobro jakiego doznaliśmy w waszych domach, za złożone ofiary, szczere rozmowy i dobre rady. Niech Błogosławieństwo Boże, które przyjęliście w waszych domach, przez posługę kapłanów, wydaje wspaniałe owoce w waszym życiu.

czytano: 288 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.