Strona główna
niedziela, 21 października 2018 r.
imieniny obchodzą: Celina, Hilary

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego 2018r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego 2018r

wielkość tekstu:A | A | A

1.  Dzisiejsza Uroczystość Chrztu Pańskiego, przypomina Chrzest Jezusa w Jordanie i zapowiada Sakrament Chrztu św.

2. Trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu, zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. rano o godz. 7.00 połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość.

3. Również trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Przypominamy iż: Na przyjście kapłana przygotowujemy stół nakryty białym obrusem a na nim Krzyż, Pismo Św. i 2 płonące świece, kropidło i talerz ze święconą wodą. Ponadto zeszyty do religii, jeśli w rodzinie są dzieci lub młodzież ucząca się w szkole. Podajemy program wizyty duszpasterskiej na kolejny tydzień. 

Prosimy tych parafian, których nie było w domu w czasie wyznaczonej wizyty duszpasterskiej i których nie będzie w czasie wyznaczonej wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu, o ustalenie w zakrystii z księdzem dodatkowej wizyty na 17 I 2018r bo 16 I 2018r  zakończymy wizytę        duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i dobro jakiego doznajemy w waszych domach (Plan kolędy  jest dostępny również na str. internetowej, w gablocie i naszej gazetce parafialnej na str. 2 )Godziny urzędowania Kancelarii Parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej   po Mszy Św. o godz. 7.00.Za utrudnienia przepraszamy!

czytano: 341 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.