poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
imieniny obchodzą: Bina, Waldemar

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła 2017r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła 2017r

1.  Dzisiaj III Niedziela miesiąca ofiary, które składamy na tacę, są przeznaczone na remonty w naszej parafii. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu, zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość. Bardzo serdecznie prosimy aby, nie przerywać ciągu peregrynacji i figurkę Matki Bożej przekazywać dalej, do kolejnej rodziny, a nie przynosić do Kościoła!

3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

W poniedziałek 20 XI  Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera - Patrona Diecezji Sosnowieckiej

We wtorek 21 XI  Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

W środę 22 XI  Św. Cecylię, dziewicę i męczennicę

W piątek 24 XI  Św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy, męczenników

4. Dzisiaj obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby „wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. (…)” Z tej racji  można złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z Kościoła.

5. Za  tydzień we wszystkich Kościołach w Polsce nastąpi Ponowienie Uroczystego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Król i Pana. Z tej okazji trwa  Nowenna przygotowująca nas do  Uroczystości Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata. Nowennę odprawiamy po Mszach Św. wieczornych o godz. 17.00 przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.