Strona główna
piątek, 21 września 2018 r.
imieniny obchodzą: Daria, Mateusz

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła 2017r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła 2017r

wielkość tekstu:A | A | A

1. Za tydzień III Niedziela miesiąca, ofiary które złożymy na tacę będą przeznaczone na remonty w naszym Kościele. W tym dniu również, ofiarą złożoną do puszki, przy wyjściu z  Kościoła, będziemy mogli wesprzeć poszkodowany w trzęsieniu ziemi w MEKSYKU. Już dzisiaj wyrażamy, Serdeczne Bóg zapłać!                                                                                 2. Trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. 13.10.2017r ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej na Skałce na Podzamczu o godz. 20.00 Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość. Bardzo serdecznie prosimy aby, nie przerywać ciągu peregrynacji i figurkę Matki Bożej przekazywać dalej, do kolejnej rodziny, a nie przynosić do Kościoła!                                                                                 3. W  tym tygodniu  w liturgii  przeżywamy:

* W poniedziałek 09 X 2017r wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa                      * W środę 13 X 2017r wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera                           * W środę 13 X 2017r FATIMA Ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej na Skałce na Podzamczu o godz. 20.00 Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy                                                                                                        4. W Czwartek 12.10.2017r zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego do salki Jana Pawła II po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00                                                                       5. Wierni, którzy odmawiają w październiku różaniec w Kościele, w domu lub w pobożnym stowarzyszeniu, mogą zyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły i z modlitwą  pobożne rozważanie tajemnic. Różaniec w naszym Kościele codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 Serdecznie wszystkich zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci.                                                                                                                                                     6. Przypominamy że, przy wyjściu z Kościoła lub w zakrystii możemy złożyć swój podpis za ustawą: " ZATRZYMAJ ABORCJĘ " Jest to nasza wspólna odpowiedzialność, za życie człowieka, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Dlatego nie ma co się zastanawiać i wpiszmy swoje dane we wszystkie wskazane rubryki. Nie obciążajmy swojego sumienia, tak przerażającą zbrodnią. Pamiętajmy, że za obojętność, w tak ważnej sprawie, jako ludzie wierzący, odpowiemy kiedyś przed Bogiem.                                                                                                                                                 7. Dzisiaj przeżywamy, kolejny Dzień Papieski - Dzieło Nowego Tysiąclecia. Budujemy żywy pomnik Św. Jana Pawła II, po Mszach św. do puszki składamy ofiarę dla młodzieży biednej a uzdolnionej. Serdeczne Bóg zapłać!                                                                                                 8. Przy wyjściu z Kościoła,  na stoliku znajdują się kartki na wypominki, można zabierać do wypisania zmarłych.                                                                                                 

czytano: 317 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.