środa, 18 października 2017 r.
imieniny obchodzą: Hanna, Klementyna

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 2017r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 2017r

1.  Trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość. Bardzo serdecznie prosimy aby, nie przerywać ciągu peregrynacji i figurkę Matki Bożej przekazywać dalej, do kolejnej rodziny, a nie przynosić do Kościoła!

2. W tym tygodniu przypadają I Czwartek miesiąca, Msza Św. na Cementowni o godz. 15.00. Jest to również, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne: „ Prośmy Pana żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo Swoje”, I Piątek miesiąca, spowiedź w kościele od godz. 16.30 W tym dniu oddajmy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu i I Sobota miesiąca, wynagradzamy niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. dla Żywego Różańca w Kościele o godz. 16.00 i odwiedziny chorych od godz. 9.00

3.W tym tygodniu  w liturgii również przeżywamy:

* W poniedziałek 02 X 2017r wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

* W środę 04 X 2017r wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

* W czwartek 05 X 2017r wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy

* W sobota 07 X 2017r wspomnienie Najświętszej Maryi Panny - Różańcowej

W tym dniu będzie miało miejsce przedsięwzięcie - Różaniec do granic -  (Komunikat Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski - odczytany w Kościele i wywieszony w gablocie parafialnej)

4. W sobotę również przypada 9 r. śm. pierwszego Biskupa naszej Diecezji Adama Śmigielskiego, nie zapomnijmy o modlitwie. Niech dobry Bóg da mu udział w radościach nieba.

5. Od dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Wierni, którzy odmawiają różaniec w Kościele, w domu lub w pobożnym stowarzyszeniu, mogą zyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły i z modlitwą  pobożne rozważanie tajemnic. Różaniec w naszym Kościele codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy dorosłych, młodzież i dzieci.

6. W przyszłą Niedzielę, kolejny Dzień Papieski - Dzieło Nowego Tysiąclecia. Budujemy żywy pomnik Św. Jana Pawła II, po Mszach św. do puszki złóżmy ofiarę dla młodzieży biednej a uzdolnionej.  Serdeczne Bóg zapłać!

7. Przy wyjściu z Kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na Caritas Diecezjalną. Serdeczne Bóg zapłać

8. Przypominamy również że przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii możemy złożyć swój podpis za ustawą: " ZATRZYMAJ ABORCJĘ " Jest to nasza wspólna odpowiedzialność, za życie człowieka, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Dlatego nie ma co się zastanawiać i wpiszmy swoje dane we wszystkie wskazane rubryki. Nie obciążajmy swojego sumienia, tak przerażającą zbrodnią. Pamiętajmy, że za obojętność, w tak ważnej sprawie, jako ludzie wierzący, odpowiemy kiedyś przed Bogiem.