Strona główna
piątek, 20 lipca 2018 r.
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 2017r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 2017r

wielkość tekstu:A | A | A

1. W przyszłą Niedzielę, jak w każdą III Niedzielę miesiąca, składka  przeznaczona jest na remonty w naszym Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary!

 

2. Trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość. Bardzo serdecznie prosimy aby, nie przerywać ciągu peregrynacji i figurkę Matki Bożej przekazywać dalej, do kolejnej rodziny, a nie przynosić do Kościoła!

3. W najbliższą niedzielę 20 08.2017r w Siewierzu, dziękczynienie za plony - Dożynki Diecezjalne

4. We wtorek 15.08.2017r Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. w naszym Kościele o godz.: 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00 W Cementowni o godz. 8.00 W  Sanktuarium Matki Bożej na Skałce o godz. 17.00 W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

 

5. W  tym tygodniu w liturgii ponadto przeżywamy: * W czwartek 17.08.2017r. wspomnienie Św. Jacka, prezbitera                                             

czytano: 252 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.