Strona główna
piątek, 20 lipca 2018 r.
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Przemienienia Pańskiego Odpust Parafialny XVIII Niedziela Zwykła 2017r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Przemienienia Pańskiego Odpust Parafialny XVIII Niedziela Zwykła 2017r

wielkość tekstu:A | A | A

1. Dzisiaj Odpust Parafialny. Możemy zyskiwać łaski odpustu, czyli darowanie kar za grzechy już odpuszczone, po spełnieniu zaleconych przez  Kościół warunków.    

2. Trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. 13 08 2017r kolejne nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej na Skałce. Serdecznie wszystkich zapraszamy do uczestnictwa. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość. Bardzo serdecznie prosimy aby, nie przerywać ciągu peregrynacji i figurkę Matki Bożej przekazywać dalej, do kolejnej rodziny, a nie przynosić do Kościoła!

3. „Idźcie i głoście” – to hasło XXVI pielgrzymki z Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę w roku 2017.  Ostatnia okazja aby się zapisać na Diecezjalną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę 9 - 13. 08. 2017r Spotkanie przed pielgrzymkowe jutro, 7 sierpnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 z możliwością zapisu, jeżeli ktoś jeszcze się nie zdecydował. Ci którzy nie udają się na pielgrzymkę z rozmaitych powodów, również zapraszamy na spotkanie, na którym zostanie omówiony sens duchowego pielgrzymowania i powierzona książeczka pielgrzyma. Serdecznie zapraszamy. Jak to mówił nasz papież rodak, Św. Jan Paweł II: „Nie lękajcie się.”

4. W  tym tygodniu w liturgii przeżywamy:                                                                

* We wtorek  08.08.2017r   Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu                                           

* W środę 09.08.2017r. Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy - Patronki Europy                              

* W czwartek 10.08.2017r  Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika                   * W piątek 11.08.2017r. Św. Klary, dziewicy.                                      

* W Niedzielę 13.07.2017r. Nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej na Podzamczu o godz. 20.00 Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy

czytano: 337 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.