poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
imieniny obchodzą: Bina, Waldemar

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Przemienienia Pańskiego Odpust Parafialny XVIII Niedziela Zwykła 2017r

1. Dzisiaj Odpust Parafialny. Możemy zyskiwać łaski odpustu, czyli darowanie kar za grzechy już odpuszczone, po spełnieniu zaleconych przez  Kościół warunków.

2. Trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. 13 08 2017r kolejne nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej na Skałce. Serdecznie wszystkich zapraszamy do uczestnictwa. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość. Bardzo serdecznie prosimy aby, nie przerywać ciągu peregrynacji i figurkę Matki Bożej przekazywać dalej, do kolejnej rodziny, a nie przynosić do Kościoła!

3. „Idźcie i głoście” – to hasło XXVI pielgrzymki z Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę w roku 2017.  Ostatnia okazja aby się zapisać na Diecezjalną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę 9 - 13. 08. 2017r Spotkanie przed pielgrzymkowe jutro, 7 sierpnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 z możliwością zapisu, jeżeli ktoś jeszcze się nie zdecydował. Ci którzy nie udają się na pielgrzymkę z rozmaitych powodów, również zapraszamy na spotkanie, na którym zostanie omówiony sens duchowego pielgrzymowania i powierzona książeczka pielgrzyma. Serdecznie zapraszamy. Jak to mówił nasz papież rodak, Św. Jan Paweł II: „Nie lękajcie się.”

4. W  tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

* We wtorek  08.08.2017r   Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu

* W środę 09.08.2017r. Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy - Patronki Europy

* W czwartek 10.08.2017r  Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika                   * W piątek 11.08.2017r. Św. Klary, dziewicy.

* W Niedzielę 13.07.2017r. Nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej na Podzamczu o godz. 20.00 Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy