wtorek, 26 września 2017 r.
imieniny obchodzą: Cyprian, Łucja

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 2017r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 2017r

1. W przyszłą niedzielę III Niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na remonty w  parafii. Już dzisiaj wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich, Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w Nabożeństwie Fatimskim, niech Matka Boża strzeże i ma ich w swojej opiece.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:* We wtorek  16.05.2017r  Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika - Patrona Polski

4. III Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa w tym roku odbędzie się w terminie 24-26.06.2017r Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej www.pielgrzymka.olkusz.pl.

5. W zakrystii można zapisywać się na Pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej i do św. Brata Alberta w Krakowie na 06. 06. 2017r. Pielgrzymka będzie połączona z pielgrzymką młodzieżową, która  dwa dni wcześniej przyjmie w naszej parafii Sakr. Bierzmowania. Młodzież podziękuje Matce Bożej za sakrament i zawierzy się św. Albertowi, aby wytrwała w dojrzałości chrześcijańskiej i była w myśl św. Brata Alberta, dobra jak chleb. Prosimy nie zwlekać z decyzją, gdyż zostało jeszcze tylko kilka wolnych miejsc.

6. Pielgrzymka Diecezjalna do Fatimy i Santiago de Compostela z udziałem Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka odbędzie się w terminie 19 - 26. 09. 2017r Osoby chętne prosimy o zgłoszenie  się do Ks. Pawła w najbliższym terminie.

7.W przyszłą niedzielę, będziemy w  parafii przeżywać Uroczystość I Komunii Św. o godz. 10.30 i 12.00 Serdecznie prosimy parafian, aby wybrali inne godziny uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Ławki będą zarezerwowane dla rodziców dzieci, aby wraz ze swoimi pociechami, mogli w skupieniu przeżyć, tę jakże ważną Uroczystość.