wtorek, 12 listopada 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Renata

Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.
2. W tych ostatnich dniach października odmawiajmy wspólnie różaniec i czyńmy to również w ciągu roku, gdyż jest to nieoceniona pomoc duchowa. Nabożeństwa Różańcowe w naszym Kościele są odprawiane po Mszy św. wieczornej.
3. Można zgłaszać wypominki za zm. roczne i półroczne na określoną godzinę w Niedzielę. Również ci  zmarli wypomniani w Niedzielę będą polecani miłosierdziu Bożemu w piątkowych Mszach św. zbiorowych o godz. 17.00/18.00. Msze św. oktawalne za zmarłych będą połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wypominki jednorazowe, będą czytane w kościele, przed procesją na cmentarz w Dzień Zaduszny. Serdecznie prosimy, żeby wypominków nie wrzucać na tacę, a przynosić do zakrystii lub do kancelarii parafialnej, bo to jest właściwy sposób zamawiana wypominków za zmarłych. Przypominamy że, Pismo Św. głosi,  iż: "słuszną i zbawienną rzeczą jest, modlić się za zmarłych, aby od win zostali wybawieni". Wśród licznych i rozmaitych  zajęć, kiedy nie możemy spełnić tej powinności, aby uspokoić swoje sumienie, powierzmy  tę sprawę wspólnocie kościoła.
4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych.
   Msze św. o godz. 7.00; 9.00; o godz. 11.00 na cmentarzu; i 17.00
   W Cementownii o godz. 8.00; Na cmentarzu w tym dniu będzie można złożyć ofiarę do puszki na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Częstochowie. W dzień Zaduszny w poniedziałek,  Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i o godz. 16.00 w kościele wypominki za zm. przed procesją na cmentarz, po procesji na cmentarzu w kaplicy Msza św. o godz. 17.00 wierni którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust w dniach od  1- 8 listopada jest odpustem zupełnym, pod zwykłymiwarunkami: * być w stanie łaski uświęcającej, czyli po spowiedzi św.,* przyjąć Komunię Świętą. * wyznać wiarę " Credo ". * pomodlić się według intencji Ojca Świętego.  Odpust zupełny można zyskać tylko dlajednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień. W pozostałe dniroku zyskujemy odpust cząstkowy.
5. Porządkując groby swoich bliskich pamiętajmy aby śmieci wrzucać do pojemnika naśmieci, a nie grób sąsiada lub ustronne miejsce cmentarza.
6. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na Caritas naszej Diecezji.
7. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
   W środę, Święto Św. Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.