Strona główna
sobota, 28 listopada 2020 r.
imieniny obchodzą: Jakub, Stefan

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Nowi wikariusze

Strona główna » Aktualności » Nowi wikariusze

wielkość tekstu:A | A | A

Z dniem 27 sierpnia 2015 r. na mocy dekretu Księdza Biskupa Ordynariusza w naszej parafii rozpoczęli pracę dwaj nowi księża wikariusze, którymi są ksiądz Mirosław Pasek, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie, oraz ksiądz Paweł Tracz, pełniący wcześniej posługę wikariusza w parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie-Szczakowej. Zastąpią oni dotychczasowych wikariuszy, księdza Mariusza Olejnika i księdza Michała Kocjana, którzy pracowali w naszej parafii przez ostatnie cztery lata.

Nowych księży wikariuszy witamy serdecznie i życzymy wielu łask Bożych oraz owocnej pracy na jurajskiej ziemi.

 

 

Ksiądz Mirosław Pasek

 

 

Ksiądz Paweł Tracz

czytano: 2112 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.