Strona główna
piątek, 29 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Maksymilian, Teodozja

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - XXI niedziela zwykła 23.08.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XXI niedziela zwykła 23.08.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

•    w poniedziałek - św. Bartłomiej Apostoł, głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską.
•    w czwartek - św. Monika, matka świętego Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie;
•    w piątek - św. Augustyn, syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem;
•    w sobotę  - wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jan jako poprzednik Chrystusa nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności właśnie przez to stracił swoje życie.

2.    W środę przypada – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msze św. w naszym kościele będą o godz.7.00 i 18.00. O godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. w Sanktuarium na Skałce.

3.    Zgodnie z decyzją ks. bp Ordynariusza Grzegorza Kaszka posługę duszpasterską w naszej parafii kończą: ks. Mariusz Olejnik i ks. Michał Kocjan. Natomiast posługę podejmują ks. Mirosław Pasek i ks. Paweł Tracz. Życzymy im Bożego błogosławieństwa, owocnej pracy duszpasterskiej i życzliwości parafian.

4.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1452 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.