środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma

Ogłoszenia parafialne - XXI niedziela zwykła 23.08.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XXI niedziela zwykła 23.08.2015

1.    W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

•    w poniedziałek - św. Bartłomiej Apostoł, głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską.
•    w czwartek - św. Monika, matka świętego Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie;
•    w piątek - św. Augustyn, syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem;
•    w sobotę  - wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jan jako poprzednik Chrystusa nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności właśnie przez to stracił swoje życie.

2.    W środę przypada – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msze św. w naszym kościele będą o godz.7.00 i 18.00. O godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. w Sanktuarium na Skałce.

3.    Zgodnie z decyzją ks. bp Ordynariusza Grzegorza Kaszka posługę duszpasterską w naszej parafii kończą: ks. Mariusz Olejnik i ks. Michał Kocjan. Natomiast posługę podejmują ks. Mirosław Pasek i ks. Paweł Tracz. Życzymy im Bożego błogosławieństwa, owocnej pracy duszpasterskiej i życzliwości parafian.