środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma

Ogłoszenia parafialne - XX niedziela zwykła 16.08.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XX niedziela zwykła 16.08.2015

1.    W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

•    w poniedziałek – św. Jacek, prezbiter, dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową w intencji ks. Proboszcza  o godz. 7.00
•    w czwartek – św. Bernard, opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk;
•    w piątek - św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii
•    w sobotę - Najświętsza Maryja Panna, Królowa.

2.    Za tydzień będziemy obchodzili Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Tego dnia módlmy się o dobre owoce  cierpień znoszonych przez prześladowanych dla przyszłych pokoleń.

3.    Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu.