poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agnieszki, Jarosława

Ogłoszenia parafialne - XIX niedziela zwykła 09.08.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XIX niedziela zwykła 09.08.2015

1.    W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

•    w poniedziałek – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik z III wieku.
•    we wtorek – św. Klara, założycielka drugiego zakonu św. Franciszka, popularnie zwanego klaryskami
•    w piątek - św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz,

2.W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. Będą one odprawiane: 7.00, 8.00 – w Cementowni, 9.00,11.00, 17.00 – na Skałce, 18.00.  W Polsce ta uroczystość jest  obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół i kwiatów, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za otrzymane dary.

3.Jutro z naszej parafii i dekanatu wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 8.30 w Sanktuarium na Skałce będzie odprawiona Msza św. pielgrzymkowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Pielgrzymom życzymy wytrwałości i dobrej drogi a pozostałych prosimy o wsparcie pielgrzymów swoimi modlitwami.