wtorek, 16 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika

Ogłoszenia parafialne - XVIII niedziela zwykła 02.08.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XVIII niedziela zwykła 02.08.2015

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    we wtorek – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786–1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów;
•    w sobotę – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale jego dzieło trwa do dziś.

2.    Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

3.    Postarajmy odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu.

4.    W czwartek obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. W naszej parafii jest to dzień odpustu. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o 18.00 uroczysta suma odpustowa. Za pobożny udział we Mszy św., przyjęcie Komunii Św. i spełnienie zwykłych warunków odpustu można zyskać w tym dniu odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy.

5.    W tym tygodniu przypada:

•    pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;
•    pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do wynagradzania Sercu Jezusowemu za grzechy. Spowiedź od godz. 17.00;

6.    Już za tydzień wyruszy XXIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 9 sierpnia z Olkusza, a nasza grupa pilicko-ogrodzieniecka dołączy do niej 10 sierpnia podczas Mszy św. w Podzamczu w Skałce o godz. 8.30. Grupę poprowadzą ks. Michał Kocjan i ks. Piotr Niedziela z Pilicy. Trwają zapisy. Wpisując się na listę pielgrzymów prosimy dostarczyć dane osobowe: imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, datę i miejsce urodzenia oraz PESEL. Osoby niepełnoletnie, idące bez rodziców, zobowiązane są przedstawić pisemną zgodę prawnych opiekunów na udział dziecka w pielgrzymce (formularze dostępne do pobrania w zakrystii). Koszt pielgrzymki wynosi 60 zł i zawierają się w nim: organizacja służb technicznych i porządkowych, opieka medyczna, ubezpieczenie, wyprawka pielgrzyma (modlitewnik śpiewnik, chusta, identyfikator) oraz trzy ciepłe posiłki na koniec każdego dnia. Istnieje możliwość powrotu z Częstochowy autokarem, którego koszt to dodatkowe 15 zł. Prosimy zaznaczyć przy zapisach, że chcemy skorzystać z autoka-rowego powrotu. W czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele odbędzie się przedpielgrzymkowe spotkanie informacyjno-organizacyjne. Prosimy wszystkich wybierających się na pielgrzymkę o obecność. Gorąco zachęcamy do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy można składać w zakrystii.

7.    Zapewne są pośród nas tacy, którzy bardzo by chciały iść na pielgrzymkę do Częstochowy, ale nie mogą z powodu zdrowia, pracy lub różnych obowiązków. Dla takich osób wychodzimy z propozycją podjęcia tzw. duchowego pielgrzymowania. Polega ono na tym, iż duchowy pielgrzym otrzymuje to, co każdy pieszy pielgrzym, tj. modlitewnik, chustę i identyfikator, ale nie idąc w marszu towarzyszy pozostałym duchowo modlitwą na odległość. Można złożyć na kartce intencję, jaką chce się przedstawić Matce Bożej, a pielgrzymi w drodze będą się modlić w tej sprawie, jak również za samych duchowych pielgrzymów. Jest to nowa forma pielgrzymowania, która praktykowana jest od zeszłego roku i cieszy się zainteresowaniem. Serdecznie zapraszamy do duchowego pielgrzy-mowania. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii.