środa, 23 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda

Tydzień Bezpiecznego Kierowcy

Strona główna » Aktualności » Tydzień Bezpiecznego Kierowcy

Tydzień Bezpiecznego Kierowcy

19-26 lipca 2015 r.

W Tygodniu św. Krzysztofa - patrona kierowców, apelujemy wraz Policją o ostrożną, rozważną jazdę i prosimy, aby tak potem zostało na co dzień. Dzięki temu wszystkim po polskich drogach będzie podróżowało się bezpieczniej. Akcja ma na celu szeroko zakrojoną prewencję i poprawę Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Polsce. Akcja Tydzień Bezpiecznego Kierowcy jest jednym z elementów XVI Tygodnia św. Krzysztofa, który dzięki MIVA Polska obchodzony jest w całym kraju pod hasłem poprawy bezpieczeństwa na drogach i pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

Zachęcamy, aby w całym kraju propagowane było hasło Krajowego Duszpasterstwa Kierowców: „Kierujmy się Miłością na Drodze”.

Więcej informacji oraz szczegóły na: www.miva.pl

Program Tygodnia w wybranych miejscach:

- Mińsk Mazowiecki, dn. 19.07.2015 r. (niedziela) - parafia pw. św. Antoniego z Padwy - początek XVI Tygodnia Św. Krzysztofa i Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy z udziałem MIVA Polska i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców

- Olsztyn, dn. 20.07.2015 r. (poniedziałek) - w godz. 10.00-12.00 - happening: „Dzień bez mandatu” z udziałem Policji WRD, WITD, Izby Celnej WZP

- Białystok, dn. 25.07.2015 r. (sobota) - w godz. 10.00-12.00 - happening: „Dzień bez mandatu” z udziałem Policji WRD, WITD, Izby Celnej WZP

- Białystok, dn. 25 lipca 2015 r. - parafia pw. św. Krzysztofa (sobota) - godz. 18.00 - Msza święta w intencji polskich kierowców pod przewodnictwem Krajowego Duszpasterza Kierowców

- Białystok, dn. 26.07.2015 r. (niedziela) - parafia pw. św. Krzysztofa Odpust i Festyn

- Tychy, dn. 26.07.2015 r. - parafia pw. św. Krzysztofa (niedziela) - zakończenie Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy i Tygodnia Św. Krzysztofa

- Prosimy, aby w parafiach w Polsce w Tygodniu św. Krzysztofa wszędzie odczytano „Apel do Kierowców” oraz przekazano go poprzez lokalne media wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.