wtorek, 26 marca 2019 r.

Komunikat Konferencji Episkopatu Polski

Strona główna » Aktualności » Komunikat Konferencji Episkopatu Polski

KONFERENCJA  EPISKOPATU  POLSKI

Skwer Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, tel. +48(22) 53-04-800, 53-04-898

53-04-893, fax: +48(22) 83-80-967, e-mail: skep@episkopat.pl

Warszawa, dnia 10 lipca  2015 r.

Komunikat Prezydium KEP
po ogłoszeniu wyników głosowania w Senacie
ws. ustawy dotyczącej procedury „in vitro”

Wyniki głosowania w Senacie w sprawie ustawy dotyczącej procedury „in vitro” – pod pozorem leczenia niepłodności – legalizują m.in. niszczenie ludzkich embrionów. Wyrażamy temu zdecydowany sprzeciw. Cel nigdy nie uświęca środków; tak jest i tym razem.

To wiedza medyczna a nie światopogląd religijny każe chronić każde życie ludzkie od chwili poczęcia.

Osoby wierzące w Chrystusa nie mogą – pod żadnym pozorem – popierać godzącej w życie ludzkie ustawy o „in vitro”, jeżeli chcą pozostać w pełnej wspólnocie wiary. Zwracamy na to raz jeszcze uwagę, aby nikt nie zasłaniał się niewiedzą czy niezrozumieniem co do konsekwencji podejmowanych decyzji, które zaprzeczają godności i wartości życia ludzkiego.

Abp Stanisław Gądecki

Metropolita Poznański