wtorek, 26 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Emanuela, Larysy

Ogłoszenia parafialne - XVI niedziela zwykła 19.07.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XVI niedziela zwykła 19.07.2015

1. W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – bł. Czesław, prezbiter, dominikanin, bardzo mocno związany z Wrocławiem. Tam spoczywają jego relikwie. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale i dziś od niego możemy się uczyć wierności powołaniu;
•    w środę – św. Maria Magdalena, nazywana „Apostołką Apostołów” z uwagi na to, że zaniosła im radosną wiadomość o zmartwychwstaniu Chrystusa, którego spotkała w poranek wielkanocny;
•    w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Pochodziła ze Szwecji i wiele wniosła w życie narodów europejskich, dlatego w 1999 roku Jan Paweł II ogłosił ją patronką Europy. Żyła w XIV wieku, ale przykład jej życia najpierw jako żony i matki, a potem jako zakonnicy, jest ciągle aktualny;
•    w piątek – św. Kinga, dziewica, pochodząca z Węgier, znana jako miłosierna pani Ziemi Sądeckiej, żyła w XIII wieku, ale jej kult przetrwał i rozwijał się w ciągu wieków. Kanonizował ją dopiero Jan Paweł II w 1999 roku w Starym Sączu;
•    w sobotę – święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Został ścięty mieczem w 44 roku po narodzeniu Chrystusa. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek (udających się także z Polski) jest Santiago de Compostela w Hiszpanii;
•    również w sobotę – św. Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących.

2.    Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.

3.    Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na pracę remontowe w naszej świątyni.

4.    Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa za tydzień w niedzielę, 26 lipca, po Mszy św. o godz. 11.00 na parkingu przy cmentarzu odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

5.    Stowarzyszenie MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6.    Nadchodzący tydzień przebiegnie pod patronatem św. Krzysztofa jako Tydzień Bezpiecznego Kierowcy. Akcja ma na celu szeroko zakrojoną prewencję i poprawę Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Polsce. Apelujemy wraz Policją o ostrożną, rozważną jazdę i prosimy, aby tak potem zostało na co dzień. Dzięki temu wszystkim po polskich drogach będzie podróżowało się bezpieczniej. Więcej informacji <a href="http://www.parafia.ogrodzieniec.pl/aktualnosci/567">tutaj</a>.