Strona główna
środa, 19 maja 2021 r.
imieniny obchodzą: Celestyna, Iwona

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - XV niedziela zwykła 12.07.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XV niedziela zwykła 12.07.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej;
•    w środę – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza, który jako przełożony generalny zakonu franciszkanów przyczynił się do jego rozwoju;
•    w czwartek – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana także Matką Bożą Szkaplerzną.

2.    W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

3.    Zbliża się czas XXIV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę, która trwać będzie od 10 do 13 sierpnia br. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii.

4.    Od poniedziałku rozpoczęliśmy prace renowacyjne obrazu Matki Bożej z bocznego ołtarza. Prace zostaną zakończone do końca lipca. Przewidywany koszt renowacji obrazu wynosi 6000 zł.

5.    We wrześniu planujemy malowanie wewnętrznych ścian kościoła.

6.    Z uwagi na bardzo szeroki zakres prac remontowych w bieżącym roku proponujemy, aby taca z trzeciej niedzieli każdego miesiąca była – wzorem innych parafii – przeznaczona na cele remontowe. Zatem składka w przyszłą niedzielę, która będzie trzecią niedzielą miesiąca lipca, będzie składką „remontową”. Prosimy o większe ofiary, za które już teraz serdecznie dziękujemy.

7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1182 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.