środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma

Ogłoszenia parafialne - XV niedziela zwykła 12.07.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XV niedziela zwykła 12.07.2015

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej;
•    w środę – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza, który jako przełożony generalny zakonu franciszkanów przyczynił się do jego rozwoju;
•    w czwartek – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana także Matką Bożą Szkaplerzną.

2.    W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

3.    Zbliża się czas XXIV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę, która trwać będzie od 10 do 13 sierpnia br. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii.

4.    Od poniedziałku rozpoczęliśmy prace renowacyjne obrazu Matki Bożej z bocznego ołtarza. Prace zostaną zakończone do końca lipca. Przewidywany koszt renowacji obrazu wynosi 6000 zł.

5.    We wrześniu planujemy malowanie wewnętrznych ścian kościoła.

6.    Z uwagi na bardzo szeroki zakres prac remontowych w bieżącym roku proponujemy, aby taca z trzeciej niedzieli każdego miesiąca była – wzorem innych parafii – przeznaczona na cele remontowe. Zatem składka w przyszłą niedzielę, która będzie trzecią niedzielą miesiąca lipca, będzie składką „remontową”. Prosimy o większe ofiary, za które już teraz serdecznie dziękujemy.