poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agnieszki, Jarosława

Ogłoszenia parafialne - XIV niedziela zwykła 05.07.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XIV niedziela zwykła 05.07.2015

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – bł. Maria Teresa Ledóchowska, dziewica, która żyła w latach 1863–1922 i dużo zrobiła dla misji w Afryce, chociaż na misje nie wyjechała;
•    w środę – św. Jan z Dukli, prezbiter, franciszkanin, który żył w XV wieku i zasłynął jako dobry kaznodzieja i spowiednik. Trumienka z jego relikwiami znajduje się w Dukli;
•    w sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy.

2.    Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą nie-dzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu.

3.    Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości.

4.    Zbliża się czas XXIV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę. Hasłem tegorocznego pielgrzymowania są słowa Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię. Pątnicy powędrują w trzech terminach:

•    9-13 sierpnia (z Olkusza);
•    23-25 sierpnia (z Będzina);
•    3-8 września (z Jaworzna).

Nasza parafia zwyczajowo włączy się w pielgrzymkę, która wyruszy z Olkusza, a my dołączymy do niej 10 sierpnia. Otwieramy tym samym zapisy. Wpisując siebie, czy też inne osoby, na listę pielgrzymów, prosimy przygotować właściwe imię i nazwisko, adres zameldowania, datę i miejsce urodzenia i PESEL. Dane te są konieczne do ubezpieczenia. Koszt świadczeń w czasie pielgrzymki to 60 zł. Więcej informacji podawać będziemy sukcesywnie bliżej terminu wymarszu.