piątek, 19 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Rufin, Wincenty

Ogłoszenia parafialne - XIII niedziela zwykła 28.06.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XIII niedziela zwykła 28.06.2015

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w poniedziałek – św. Apostołowie Piotr i Paweł. Zarówno św. Piotr, jak i św. Paweł są bez wątpienia najbardziej wybitnymi uczniami Jezusa z Nazaretu. Wierność Jego nauce potwierdzili męczeńską śmiercią. Tego dnia w całym Kościele jest zbierana składka na tacę przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.
•    w piątek – św. Tomasz Apostoł, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

2.    Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.

3.    We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.

4.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek miesiąca - dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy. O godz. 15.00 Msza św. w Cementowni;
•    pierwszy piątek miesiąca - pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 17.00;
•    pierwsza sobota miesiąca - będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Msza św. różańcowa o godz. 18.00.