Strona główna
środa, 8 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Arnold, Elżbieta

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - XII niedziela zwykła 21.06.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XII niedziela zwykła 21.06.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronuje nam:
•    w środę – św. Jan Chrzciciel, prorok znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela.

2.    We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Święta w intencji zmarłych ojców. Intencje proszę zgłaszać w zakrystii.

3.    Wyjątkowo w czwartek po wieczornej Mszy św. ostatnie spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.    W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek:
•    o godz. 7. 00 dla Gimnazjum;
•    o godz. 8.00 dla Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu;
•    o godz. 10.00 w Sanktuarium na Skałce dla Szkoły Podstawowej w Podzamczu.

5.    Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.

6.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1098 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.