Strona główna
środa, 8 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Arnold, Elżbieta

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - XI niedziela zwykła 14.06.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XI niedziela zwykła 14.06.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w poniedziałek – bł. Jolanta, zakonnica, siostra św. Kingi. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową – klaryską,
•    w środę – św. Brat Albert Adam Chmielowski, artysta – malarz, zakonnik, który oddał się posługiwaniu ubogim i z myślą o nich założył dwa zgromadzenia zakonne. Jest jednym z patronów naszej diecezji.

1.    We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II.

2.    W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

3.    W sobotę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy z obawy przed prześladowaniem ze względu na rasę, narodowość, religię lub poglądy polityczne opuścili kraj ojczysty, by szukać schronienia i pomocy na obcej ziemi.

4.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1073 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.