Strona główna
sobota, 28 listopada 2020 r.
imieniny obchodzą: Jakub, Stefan

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - X niedziela zwykła 07.06.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - X niedziela zwykła 07.06.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w poniedziałek – św. Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich, dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy.
•    w środę – bł. Bogumił, biskup. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności
•    w czwartek– św. Barnaba, apostoł, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej.

2.    Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy wszystkich Parafian, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie! W czwartek uroczyste zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała.

3.    W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.    W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną przez rocznik kapłański ks. Michała w intencji dziękczynnej za 4 lata kapłaństwa. Mszy św. przewodniczył będzie ks. Krzysztof Bendkowski, dawny wychowawca seminaryjny. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

5.    W sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

6.    Po Mszy św. możemy wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, składając ofiarę do puszki.

7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1130 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.