niedziela, 22 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Milana, Tomasz

Ogłoszenia parafialne - X niedziela zwykła 07.06.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - X niedziela zwykła 07.06.2015

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w poniedziałek – św. Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich, dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy.
•    w środę – bł. Bogumił, biskup. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności
•    w czwartek– św. Barnaba, apostoł, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej.

2.    Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy wszystkich Parafian, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie! W czwartek uroczyste zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała.

3.    W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.    W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną przez rocznik kapłański ks. Michała w intencji dziękczynnej za 4 lata kapłaństwa. Mszy św. przewodniczył będzie ks. Krzysztof Bendkowski, dawny wychowawca seminaryjny. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

5.    W sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

6.    Po Mszy św. możemy wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, składając ofiarę do puszki.

7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.