środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma

Ogłoszenia parafialne - IX niedziela zwykła 31.05.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - IX niedziela zwykła 31.05.2015

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w poniedziałek – św. w. Justyn, męczennik i filozof;
•    w środę – święci męczennicy z Ugandy Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy;
•    w piątek – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn.

2.    Przypominamy o Festynie z okazji Dnia Dziecka, który został połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz niepełnosprawnego dziecka Oliwiera Pelona. Będziemy mogli również po każdej Mszy św. przed kościołem złożyć ofiarę do puszki. Wszystkim ofiarodawcę składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.    Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej.

4.    W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    W czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Msze Święte o godzinie 7.00, 8.00 w Cementowni, 9.00, 10.30 – po tej Mszy św. wyruszymy z procesją z Najświętszym Sakramentem tradycyjną trasą do czterech ołtarzy, prosimy o ich przygotowanie. Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe strojach liturgicznych, a następnie w całej oktawie uroczystości do sypania kwiatów. Na zakończenie procesji Msza św. Po południu Msze św. o godz. 17.00 na Skałce i o godz. 18.00. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny blisko każdego z nas.

6.    W ramach pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do odwiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Królowej Beskidów w Szczyrku. Wyjazd 5 czerwca o godz. 8.00 spod Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu. W programie nawiedzenie Sanktuarium, Msza św., zwiedzanie, wycieczka kolejką linową na Skrzyczne, w drodze powrotnej zatrzymanie w Wadowicach i nawiedzenie Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Cena wyjazdu: 40 zł/os. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

7.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;
•    pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do wynagradzania Sercu Jezusowemu za grzechy. Spowiedź od godz. 17.00;
•    pierwsza sobota miesiąca – czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. O godz.18.00 Msza św. Różańcowa.