Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - IX niedziela zwykła 31.05.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - IX niedziela zwykła 31.05.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w poniedziałek – św. w. Justyn, męczennik i filozof;
•    w środę – święci męczennicy z Ugandy Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy;
•    w piątek – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn.

2.    Przypominamy o Festynie z okazji Dnia Dziecka, który został połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz niepełnosprawnego dziecka Oliwiera Pelona. Będziemy mogli również po każdej Mszy św. przed kościołem złożyć ofiarę do puszki. Wszystkim ofiarodawcę składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.    Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej.

4.    W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    W czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Msze Święte o godzinie 7.00, 8.00 w Cementowni, 9.00, 10.30 – po tej Mszy św. wyruszymy z procesją z Najświętszym Sakramentem tradycyjną trasą do czterech ołtarzy, prosimy o ich przygotowanie. Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe strojach liturgicznych, a następnie w całej oktawie uroczystości do sypania kwiatów. Na zakończenie procesji Msza św. Po południu Msze św. o godz. 17.00 na Skałce i o godz. 18.00. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny blisko każdego z nas.

6.    W ramach pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do odwiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Królowej Beskidów w Szczyrku. Wyjazd 5 czerwca o godz. 8.00 spod Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu. W programie nawiedzenie Sanktuarium, Msza św., zwiedzanie, wycieczka kolejką linową na Skrzyczne, w drodze powrotnej zatrzymanie w Wadowicach i nawiedzenie Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Cena wyjazdu: 40 zł/os. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

7.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;
•    pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do wynagradzania Sercu Jezusowemu za grzechy. Spowiedź od godz. 17.00;
•    pierwsza sobota miesiąca – czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. O godz.18.00 Msza św. Różańcowa.

8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1300 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.