poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agnieszki, Jarosława

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24.05.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24.05.2015

1.    W tym tygodniu patronuje nam:
•    we wtorek – św. Filip Nereusz, prezbiter, który założył Zgromadzenie Księży Oratorianów,
•    w piątek – św. Urszula Ledóchowska, dziewica, która założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą

2.    Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego.

3.    Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. W tym dniu obchodzimy Odpust w Sanktuarium na Skałce. Suma odpustowa o godz. 17.00. sprawowana będzie przez księży obchodzących Jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Ks. Jarosław Piekarz będzie przewodniczył koncelebrze a kazanie wygłosi ks. dr. Stanisław Cader. Tradycyjnie na Skałkę udamy się w pieszej pielgrzymce. Rozpoczęcie o godz.16.00 przed kościołem parafialnym . Zachęcamy do licznego udziału, dzieci w strojach komunijnych, młodzież, która w tym roku przyjęła bierzmowanie i wszystkich parafian. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00 w Kościele.

4.    We wtorek obchodzimy Dzień Matki prośmy dla nich o wszystkie potrzebne łaski, a zmarłe mamy polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych mam o godz. 18.00. Intencje prosimy zgłaszać w zakrystii.

5.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św.

6.    Kontynuujemy naszą modlitwę o urodzaje i za kraje głodujące. Poświęcenie pól w Józefowie w sobotę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

7.    W niedzielę za tydzień na terenie Gminy Ogrodzieniec odbędzie się Festyn z okazji Dnia Dziecka, który zostanie połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz niepełnosprawnego dziecka Oliwiera Pelona. Oliwier urodził się w 2014 roku bez rąk i nóg. Pragniemy wesprzeć rodziców Oliwiera w zakupie niezbędnych protez. Organizatorzy zapraszają do udziału w Festynie, z którego pozyskane środki zostaną przeznaczone na ten cel. Będziemy mogli również po każdej Mszy św. przed kościołem złożyć ofiarę do puszki. Za okazane serce składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.    W ramach pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do odwiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Królowej Beskidów w Szczyrku. Wyjazd 5 czerwca o godz. 8.00 spod Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu. W programie nawiedzenie Sanktuarium, Msza św., zwiedzanie, wycieczka kolejką linową na Skrzyczne, w drodze powrotnej zatrzymanie w Wadowicach i nawiedzenie Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Cena wyjazdu: 40 zł/os. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

9.    Stowarzyszenie tato.net odkrywamy ojcostwo zaprasza na warsztaty dla ojców, zatytułowane : Bliżej – pełna łączność, które odbędą się w Podzamczu ul. Bonerów 8 dnia 20 czerwca w godzinach 9.00 – 18.00. Jest tylko 20 miejsc wolnych, dlatego zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zapisanie się. Telefon kontaktowy do koordynatora warsztatów znajduje się na plakacie w gablocie.

10.    Przed nami ostatni już tydzień maja, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy św.