Strona główna
piątek, 29 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Maksymilian, Teodozja

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 17.05.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 17.05.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    Dziś obchodzimy uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy (będą) uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa.

2.    W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do soboty włącznie o godz. 18.00. Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

3.    W tych dniach pragniemy modlić się o urodzaje i za kraje głodujące. Poświęcenie pól w Śrubarni w poniedziałek o godz. 18.00, a na Morusach w sobotę o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

4.    W środę zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy św.

5.    W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakr. bierzmowania.

6.    Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły po raz pierwszy Ciało Chrystusa, przeżyją uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Próba Mszy odbędzie się w piątek 22 maja o godz. 19.00. Spowiedź dla dzieci w sobotę 23 maja o godz. 9.00. Natomiast wieczorem w czasie Mszy św. o godz. 18.00 młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania, otoczmy ich naszą modlitwą.

7.    Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.

8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1232 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.