poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agnieszki, Jarosława

Ogłoszenia parafialne - V niedziela wielkanocna 03.05.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - V niedziela wielkanocna 03.05.2015

1.    W tym tygodniu patronuje nam:

•    w poniedziałek - św. Florian, patron strażaków;
•    środę – św. Apostołowie Filip i Jakub;
•    w piątek – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski.

2.    W miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału codziennie po wieczornej Mszy św.

3.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

4.    W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakr. bierzmowania.

5.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. w Cementowni o godz. 15.00.

wzywający do udzielania pomocy ofiarom kataklizmu w Nepalu

Nepal i kraje sąsiednie zostały dotknięte trzęsieniem ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób a oprócz tego tysiące osób zostało rannych.

Zniszczonych jest wiele miast i wiosek, gdzie z trudem trwa szacowanie strat z powodu uszkodzonych elementów infrastruktury. Drogi są nieprzejezdne, a wiele domów uległo kompletnemu zniszczeniu bądź zostało zasypanych przez zwały osuwającej się ziemi. Największym problemem jest zapewnienie potrzebującym dostępu do czystej wody i środków czystości oraz podstawowa pomoc medyczna dla poszkodowanych.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu Caritas Polska apeluje o modlitwę oraz zbiórkę ofiar do puszek w dniu 10 maja br.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański