środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma

Ogłoszenia parafialne - IV niedziela wielkanocna 26.04.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - IV niedziela wielkanocna 26.04.2015

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w środę – św. Katarzyna Sieneńska, doktor Kościoła i patronka Europy;
•    w piątek – św. Józef Rzemieślnik, opiekun Pana Jezusa.

2.    Liturgia dnia dzisiejszego wskazuje nam na Dobrego Pasterza. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 53. Światowego Dnia Modlitw o Powołania.

3.    W środę zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy św.

4.    W piątek rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

5.    Od 1 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w Sanktuarium na Skałce. W maju Msze codziennie a od czerwca w soboty i niedziele.

6.    Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przeniosła obchodzenie Uroczystości NMP Królowej Polski w roku 2015 z 3 maja, na 2 maja. Zatem w sobotę będziemy świętowali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Tego dnia obowiązuje niedzielny porządek Mszy św. tj. o godz. 7.00, 8.00 w Cementowni, 9.00, 10.30, 12.00 17.00 na Skałce, 18.00.

7.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy piątek miesiąca - wypełniamy prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 17.00. Wyjątkowo, nie w sobotę ale w piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym osobom;
•    pierwsza sobota miesiąca - czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność, obchodząc Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

8.    1 i 2 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9.    Informujemy, o decyzji 368. Zebrania Plenarnego KEP o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 1 maja 2015 r.

10.     Pragniemy serdecznie podziękować naszym drogim parafianom, którzy od wtorku do czwartku minionego tygodnia pracowali przy wykończeniu ogrodzenia cmentarnego. Wypełniono ubytki gruntu pod przęsłami oraz wysypano na wierzch i rozplantowano świeżą ziemię. Podziękowania kierujemy również do mieszkańców ul. Cmentarnej, którzy udostępnili swój prąd elektryczny potrzebny do zasilenia narzędzi podczas demontażu starego ogrodzenia. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego dzieła, składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.     Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec zaprasza mieszkańców gminy do udziału w programie przygotowanym na dzień obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Strażaka:
11.00 – skwer przy Placu Wolności w Ogrodzieńcu - zbiórka uczestników świątecznej parady
11.30 – przemarsz świątecznej parady z Placu Wolności do Kościoła Parafialnego
w Ogrodzieńcu (trasa przemarszu: Plac Wolności, ul. Mostowa, ul. Olkuska, ul. Kościuszki)
12.00– Kościół Parafialny pw. Przemienienia Pańskiego w Ogrodzieńcu - Msza św. w intencji Ojczyzny i Strażaków
13.00 – przejście uczestników mszy św. na Cmentarz Komunalny w Ogrodzieńcu
ok. 13.15 – uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych
Ponadto zapraszamy także do udziału w przygotowanych imprezach na dzień 1 i 2 maja br.. Szczegóły na plakatach.

12.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.