Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - III niedziela wielkanocna 19.04.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - III niedziela wielkanocna 19.04.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    we czwartek – św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski;
•    w sobotę – św. Marek, Ewangelista.

2.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

3.    Za tydzień –niedziela Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele.

4.    Nasza parafianka, Natalia Majcherczyk, uczennica klasy V szkoły podstawowej, dotarła do finału diecezjalnego XX Konkursu Wiedzy Biblijnej "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu". Konkurs ten od lat przyciąga dzieci i młodzież rywalizujących na polu wiedzy biblijnej. Naszej finalistce życzymy dalszych sukcesów w przyszłości oraz odkrywania nowych horyzontów, jakie otwiera przed nami Słowo Boże. Składamy serdeczne gratulacje rodzicom Natalii, a także dziękujemy Pani katechetce Elżbiecie Chwałowskiej za przygotowanie uczennicy to tego prestiżowego konkursu.

5.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1111 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.