Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

PIELGRZYMKA DO WŁOCH - CAŁUN TURYŃSKI

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA DO WŁOCH - CAŁUN TURYŃSKI

wielkość tekstu:A | A | A

Biuro Pielgrzymkowe 1997 32-500 Chrzanów, ul. Sienkiewicza 11
www.traveller-it.pl • e-mail: traveller@op.pl

PIELGRZYMKA DO WŁOCH
CAŁUN TURYŃSKI

RIWIERA ADRIATYCKA - WYPOCZYNEK NAD MORZEM - LORETO - MANOPELLO- RZYM - WATYKAN - PIZA -TURYN

TERMIN: 21-28.05.2015

ŚWIADCZENIA:

Transport lux autokarem , 5 noclegów w hotelach ***, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, opieka pilota/przewodnik, ubezpieczenie KL/NW, podatek VAT.
 

PROGRAM:

DZIEŃ 1: Zbiórka o 18.00, Msza św. Wyjazd z Polski. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię do Włoch.

DZIEŃ 2: Przyjazd na Riwierę Adriatycką w godzinach południowych. Zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek  po podróży nad morzem. Msza św. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Loreto - Święty Dom - pierwsze sanktuarium poświęcone Najświętszej Maryi Pannie, przez wiele wieków centrum Maryjne chrześcijaństwa.  Następnie przejazd do Manopello- Sanktuarium  w ołtarzu którego  mieści się relikwia -  Chusta Św. Weroniki, Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Przejazd do Watykanu na Anioł Pański. Nawiedzenie 3Bazylik Większych: Św. Jana na Lateranie, Matki Bożej Większej, Św. Pawła za murami.. Następnie Castel Gandolfo- gdzie mieści się  letnia rezydencja papieska. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Msza św. przy grobie ŚW. JANA PAWŁA II. Nawiedzenie Bazyliki Św. Piotra. Spacer po  starym Rzymie – Koloseum - Amfiteatr Flawiuszów- najbardziej znany symbol Wiecznego Miasta, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Fontanna di Trevi, schody Hiszpańskie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: Śniadanie. Przejazd do Pizy - Plac Cudów, Krzywa Wieża. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: Śniadanie. Przejazd do Turynu : nawiedzenie Katedry z relikwią Całunu Turyńskiego, zwiedzanie Turynu, pierwszej stolicy zjednoczonych Włoch, czas wolny. Wyjazd do kraju. Przejazd nocny.

DZIEŃ 8: Przyjazd do Polski w godzinach wczesno popołudniowych.

CENA: 1550 ZŁ*

* dodatkowo płatne 60 Euro /wydatki związane z realizacją programu: opłaty drogowe +
wjazdy do miast +przejazdy  komunikacją miejską+ system słuchawkowy do oprowadzania

 

UWAGA!!!

Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - zwrot 100%  składka 3% ceny imprezy.
Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji podróży tj. z imprezy turystycznej lub biletu lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, takich jak:
1) nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, przedwczesny poród u osoby Ubezpieczonej,
2) nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, przedwczesny poród osoby bliskiej Ubezpieczonemu lub śmierć osoby bliskiej,
3) poważne zdarzenie losowe, bezwzględnie wymagające obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania,
4) bezwarunkowe wezwanie przez władze administracyjne RP doręczone Ubezpieczonemu w czasie pobytu Ubezpieczonego za granicą, 5) wystąpienie szkody powstałej w wyniku kradzieży z włamaniem, rabunku lub pożaru w zakładzie pracy, w którym Ubezpieczony jest pracodawcą. Ubezpieczenie można zawrzeć do 5 dni od daty podpisania umowy. W przypadku gdy do wyjazdu jest mniej niż 30 dni ubezpieczenie można zawrzeć tylko w dniu zakupu biletu lub imprezy.

Zapisy i bliższe informacje: ks. Marek Bigaj tel: 506 021 548

czytano: 1355 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.