Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - Święto Miłosierdzia Bożego 12.04.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Święto Miłosierdzia Bożego 12.04.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    Liturgia wskazuje nam na Boże miłosierdzie. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

2.    W środę zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy św.

3.    Organizatorzy VI edycji Diecezjalnej Akademii Rodziny zapraszają na kolejne spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 18.04.2015r. o godz. 15.00 w Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu (ul. Będzińska 60). Poruszana tematyka będzie dotyczyła zdrowego żywienia i zagrożeń związanych z GMO. Wstęp wolny.

4.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1113 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.