Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 05.04.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 05.04.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej, które będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary składane jutro na tacę tradycyjnie są przeznaczone na potrzeby katolickich uczelni w Polsce.
2.    W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.
3.    W środę nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
4.    W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakr. bierzmowania.
5.    W czwartek o godz. 15.00 Msza św. w Cementowni.
6.    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę, dziękujemy za ofiary złożone na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
7.    W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.
8.    Dzieci, które zbierały obrazki na nabożeństwach Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście, proszone są o przyniesienie kartek z naklejonymi obrazkami w niedzielę 12 kwietnia na godz. 10.30. Po Mszy będzie rozdanie nagród. Kartki należny podpisać imieniem i nazwiskiem.
9.    Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 71. Tydzień Miłosierdzia.

czytano: 1211 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.