niedziela, 22 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Milana, Tomasz

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 05.04.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 05.04.2015

1.    Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej, które będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary składane jutro na tacę tradycyjnie są przeznaczone na potrzeby katolickich uczelni w Polsce.
2.    W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.
3.    W środę nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
4.    W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakr. bierzmowania.
5.    W czwartek o godz. 15.00 Msza św. w Cementowni.
6.    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę, dziękujemy za ofiary złożone na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
7.    W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.
8.    Dzieci, które zbierały obrazki na nabożeństwach Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście, proszone są o przyniesienie kartek z naklejonymi obrazkami w niedzielę 12 kwietnia na godz. 10.30. Po Mszy będzie rozdanie nagród. Kartki należny podpisać imieniem i nazwiskiem.
9.    Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 71. Tydzień Miłosierdzia.