wtorek, 16 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Palmowa 29.03.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Niedziela Palmowa 29.03.2015

1.    Dzisiaj Niedziela Palmowa. Uroczysta procesja na Mszy św. o godz. 12.00. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy najważniejszy okres przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

2.    Zapraszamy do aktywnego włączenia się z Zbawcze Misteria Wielkiego Tygodnia:
•    Wielki Czwartek - Dzień ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Przez udział w liturgii pragniemy Bogu dziękować za dar Kapłaństwa i Komunii św. Adoracja w Ciemnicy do 22.00
•    Wielki Piątek - Dzień Męki i Śmierci Krzyżowej Pana Jezusa. Dzień wyciszenia, postu ścisłego i adoracji Krzyża. Przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Od godz. 9.00 Adoracja W Ciemnicy O godz. 16.00 Droga Krzyżowa, o 17.00 nabożeństwo Adoracji Krzyża Świętego. Po jego zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja przy Grobie, którą rozpocznie koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu naszej młodzieży, następnie Gorzkie Żale, około godz. 21.00 adoracja prowadzona przez Krąg Biblijny, a od 22.00 adoracja indywidualna, według programu. Szczegółowy program tutaj, prosimy zapoznać się z nim i ochoczo odpowiedzieć na wezwanie do czuwania, by nawet przez chwilę, w tę wyjątkową noc, nie zostawić Jezusa samego. W Wielki Piątek podczas liturgii zbierane ofiary przeznaczone są na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.
•    Wielka Sobota – Wigilia Zmartwychwstania. Przed południem poświęcenie pokarmów:
- w Kościele o godz. 9.00 9.30 10.00 10.30 i 11.30
- Morusy, później w Sanktuarium od godz. 10.00
- w Józefowie, Cementowni, Śrubarni od godz. 10.00
•    Wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy na Liturgię Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy przed Kościołem od poświęcenia ognia, i paschału. Prosimy o przyniesienie świec.

3.    W czasie Triduum Paschalnego, biorąc udział w liturgii, codziennie można uzyskać odpust zupełny. Kancelaria w czasie Triduum Paschalnego będzie nieczynna.

4.    Wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi zapraszamy w pierwsze trzy dni Wielkiego Tygodnia do Wielkiej Środy włącznie. Spowiedź przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. Będzie również możliwość w czasie wielkopiątkowego czuwania przy Grobie Pańskim. Zapraszamy na Noc Konfesjonałów. Księża będą dyżurować w godz. od 22.00 do 6.00.

5.    Dziś po Mszy Świętej zbierane będą ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. Za złożoną ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6.    Tak jak w ubiegłym roku, można już zakupić Wielkanocne Dzieło Caritas - Chleb Miłości – cena 5 zł. Niech Wielkanocne Dzieło Caritas będzie naszym wspólnym dziełem Miłości.

7.    Następna niedziela to już Niedziela Wielkanocna - Dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja z procesją wokół Kościoła o godz. 6.00. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00, pozostałe Msze bez zmian.

8.    Niech misteria Wielkiego Tygodnia przyczynią się do pogłębienia naszej wiary i prowadzą do spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym.