Strona główna
środa, 8 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Arnold, Elżbieta

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - V niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - V niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach:

•    w piątki Drogi Krzyżowej o godz. 16.00  i  o godz. 19.00
•     w niedzielę Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.

2.    Przyszła niedziela, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

3.    W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tę Uroczystość dwadzieścia trzy lata temu, 25 marca 1992 roku, z woli Jana Pawła II powstała Diecezja Sosnowiecka. W związku z tym ks. Biskup serdecznie zaprasza na Mszę św. jubileuszową w intencji Kościoła sosnowieckiego, która będzie sprawowana w sosnowieckiej katedrze w dniu 25 marca 2015 roku (środa) o godz. 9.00.

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św.

5.    Zachęcamy do wsparcie dzieła udekorowania naszego kościoła na Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego poprzez ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

6.    Od następnej niedzieli, ze względu na zmianę czasu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. A Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

7.    Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców na Wielkanocny Jarmark, który odbędzie się w dniu 29 marca br. (Niedziela Palmowa) na Placu Piłsudskiego w Ogrodzieńcu w godzinach 11.00 – 18.00. Dla uczestników przewidziano następujące atrakcje: m.in. stoiska z rękodziełem artystycznym, sprzedaż świątecznych specjałów, warsztaty artystyczne związane z tematyką Świąt Wielkanocnych, konkurs kulinarny i degustacja potraw konkursowych, konkursy dla dzieci. Szczegóły programu zostaną podane na plakatach 

8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1250 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.