środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma

Ogłoszenia parafialne - IV niedziela Wielkiego Postu 15.03.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - IV niedziela Wielkiego Postu 15.03.2015

1.    Dziś – w niedzielę radości, rozpoczęliśmy nasze Parafialne Rekolekcje. Potrwają one do środy. Wtorek będzie dniem spowiedzi św. Zachęcamy wszystkich do udziału, niech to będzie święty czas jeszcze intensywniejszej troski o nasze dusze. Program rekolekcji dostępny tutaj.

2.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy wieczornej.

3.    W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece.

4.    Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach wielkopostnych:
•    w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i o godz. 19.00;
•    w niedzielę – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.

5.    Zapraszamy również na dekanalną Drogę Krzyżową dla młodzieży (i nie
tylko) w piątek 20.03.2015, która odbędzie się w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela i Św. Jana Ewangelisty w Pilicy o godz. 19.00.

6.    Wydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji sosnowieckiej zaprasza na Rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie cywilnym, które żyją w powtórnych związkach i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 20, 21 i 22 marca (piątek, sobota i niedziela) o godz. 19.00 w kościele Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25.