Strona główna
środa, 8 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Arnold, Elżbieta

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - IV niedziela Wielkiego Postu 15.03.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - IV niedziela Wielkiego Postu 15.03.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    Dziś – w niedzielę radości, rozpoczęliśmy nasze Parafialne Rekolekcje. Potrwają one do środy. Wtorek będzie dniem spowiedzi św. Zachęcamy wszystkich do udziału, niech to będzie święty czas jeszcze intensywniejszej troski o nasze dusze. Program rekolekcji dostępny tutaj.

2.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy wieczornej.

3.    W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece.

4.    Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach wielkopostnych:
•    w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i o godz. 19.00;
•    w niedzielę – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.

5.    Zapraszamy również na dekanalną Drogę Krzyżową dla młodzieży (i nie
tylko) w piątek 20.03.2015, która odbędzie się w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela i Św. Jana Ewangelisty w Pilicy o godz. 19.00.

6.    Wydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji sosnowieckiej zaprasza na Rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie cywilnym, które żyją w powtórnych związkach i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 20, 21 i 22 marca (piątek, sobota i niedziela) o godz. 19.00 w kościele Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25.

7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1143 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.