Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - III niedziela Wielkiego Postu 08.03.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - III niedziela Wielkiego Postu 08.03.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w okresie Wielkiego Postu jest nasze uświęcenie. Niech nam w tym pomoże udział w Wielkopostnych Rekolekcjach, które rozpoczniemy w niedzielę za tydzień.

2.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św.

3.    W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4.    Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
•    w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i 19.00. Szczególnie zapraszamy na drogę krzyżową multimedialną z montażem słowno-muzycznym o godz. 19.00.
•    w niedzielę – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.

5.    Z Bazyliki św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu wyruszy po raz trzeci Diecezjalna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się w piątek 20.03.2015r. Mszą Świętą w Bazylice św. Andrzeja o godz. 22.00, której przewodniczyć będzie J.E. ks. Bp Grzegorz Kaszak. Od godz. 21.00 będzie można odbierać pakiet pątnika zawierający m.in. opaskę odblaskową, mapę i teksty rozważań. Dojście do sanktuarium w Czernej planowane jest we wczesnych godzinach porannych. Zapisywać można się drogą mailową (edk_olkusz@gmail.com) podając imię i nazwisko, adres i numer PESEL. Na maila można kierować także wszelkie pytania do organizatorów. Koszt udziału opłacany na miejscu to 6zł (poza pakietem pielgrzyma zawiera także ubezpieczenie). Szczegóły na stronie internetowej naszej diecezji www.diecezja.sosnowiec.pl.

6.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

czytano: 1133 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.