Strona główna
piątek, 29 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Maksymilian, Teodozja

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - I niedziela Wielkiego Postu 22.02.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - I niedziela Wielkiego Postu 22.02.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W okresie Wielkiego Postu w liturgii skupiamy się na wezwaniu do nawrócenia i medytacji wydarzeń z życia Pana Jezusa, dlatego Kościół nie proponuje w tym czasie żadnych wspomnień świętych z nielicznymi wyjątkami. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych:
•    w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i o godz. 19.00;
•    w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.

2.    Przypominamy, że za udział w Drodze Krzyżowej, a także w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

3.    W IV Niedziele Wielkiego Postu tj. 15 marca rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, potrwają one do środy. Już dzisiaj zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu by móc w nich uczestniczyć.

4.    W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1124 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.