wtorek, 16 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika

Ogłoszenia parafialne - I niedziela Wielkiego Postu 22.02.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - I niedziela Wielkiego Postu 22.02.2015

1.    W okresie Wielkiego Postu w liturgii skupiamy się na wezwaniu do nawrócenia i medytacji wydarzeń z życia Pana Jezusa, dlatego Kościół nie proponuje w tym czasie żadnych wspomnień świętych z nielicznymi wyjątkami. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych:
•    w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i o godz. 19.00;
•    w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.

2.    Przypominamy, że za udział w Drodze Krzyżowej, a także w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

3.    W IV Niedziele Wielkiego Postu tj. 15 marca rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, potrwają one do środy. Już dzisiaj zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu by móc w nich uczestniczyć.

4.    W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.