piątek, 19 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Rufin, Wincenty

Ogłoszenia parafialne - VI niedziela zwykła 15.02.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - VI niedziela zwykła 15.02.2015

1.    W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 7.00, 9.00, 15.00 w Cementowni i 17.00.

2.    W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

3.    W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz.16.00, dla młodzieży i dla dorosłych o godz. 19.00.

4.    W niedziele Wielkiego Postu o godz.16.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

5.    Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św.