wtorek, 16 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika

Ogłoszenia parafialne - V niedziela zwykła 08.02.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - V niedziela zwykła 08.02.2015

1.     W tym tygodniu patronują nam:

·        we wtorek  – św. Scholastyka, dziewica,  siostra św. Benedykta, który dał początek życiu monastycznemu w Europie; Scholastyka w żeńskim klasztorze poświęciła się służbie Bożej

·        w sobotę  – św. Cyryl i Metody. Są uważani za apostołów Słowian. Tego samego dnia przypada również liturgiczne wspomnienie św. Walentego, patrona narzeczonych i zakochanych.

2.     W środę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

3.     Święto Matki Bożej z Lourdes łączy się z obchodami Światowego Dnia Chorych. Zapraszamy na Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych o godz.17.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

4.     Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. w Sali św. Jana Pawła II

5.     W przyszłą niedzielę będziemy uczestniczyć w peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży. 13 kwietnia 2014 roku w Niedzielę Palmową na placu św. Piotra w obecności papieża Franciszka młodzi Brazylijczycy przekazali młodym Polakom peregrynujące symbole, tzn. krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani. Od tego czasu symbole peregrynują kolejno po polskich diecezjach. Ideą peregrynacji jest ukazanie krzyża nie tyle w przestrzeni sakralnej, co w szkołach, uniwersytetach, akademikach, szpitalach, zakładach karnych. 22 kwietnia 1984 roku przekazując młodzieży Krzyż Roku Świętego Jan Paweł II powiedział: „Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym”. Słowa te zostały następnie umieszczone na peregrynującym po całym świecie krzyżu, nazywanym również Krzyżem Młodych. Od 2003 wraz z Krzyżem Młodych wędruje Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – Opiekunka Ludu Rzymskiego. Symbole przybędą do nas w niedzielę po godzinie 10.

Program Peregrynacji:

·        godz. 10.30 – Msza św. i powitanie Symboli

·        godz. 11.30 – adoracja Krzyża i Ikony prowadzona przez młodzież

·        godz. 12.00 – Msza św. na zakończenie peregrynacji odprawiona przez ks. bpa Grzegorza Kaszaka

Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych duchem i ciałem do wspólnej modlitwy.

6.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.