poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agnieszki, Jarosława

Peregrynacja Krzyża Młodych i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani

Strona główna » Aktualności » Peregrynacja Krzyża Młodych i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani

W przyszłą niedzielę będziemy uczestniczyć w peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży. 13 kwietnia 2014 roku w Niedzielę Palmową na placu św. Piotra w obecności papieża Franciszka młodzi Brazylijczycy przekazali młodym Polakom peregrynujące symbole, tzn. krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani. Od tego czasu symbole peregrynują kolejno po polskich diecezjach. Ideą peregrynacji jest ukazanie krzyża nie tyle w przestrzeni sakralnej, co w szkołach, uniwersytetach, akademikach, szpitalach, zakładach karnych. 22 kwietnia 1984 roku przekazując młodzieży Krzyż Roku Świętego Jan Paweł II powiedział: „Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym”. Słowa te zostały następnie umieszczone na peregrynującym po całym świecie krzyżu, nazywanym również Krzyżem Młodych. Od 2003 wraz z Krzyżem Młodych wędruje Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – Opiekunka Ludu Rzymskiego. Symbole przybędą do nas w niedzielę po godzinie 10.

Program Peregrynacji:

godz. 10.30 – Msza św. i powitanie Symboli

godz. 11.30 – adoracja Krzyża i Ikony prowadzona przez młodzież

godz. 12.00 – Msza św. na zakończenie peregrynacji odprawiona przez ks. bpa Grzegorza Kaszaka

Peregrynacja Krzyża Młodych i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani

zdjęć w galerii: 35