wtorek, 16 lipca 2019 r.

Parafia Przemienienia Pańskiego
OGRODZIENIEC

Przewielebny Księże Proboszczu!

Dot: Podziękowanie za wsparcie w budowie nowego skrzydła szkoły podstawowej im. błog. Edmunda Bojanowskiego w misji Kiabakari, w Tanzanii, w Afryce Wschodniej.

W imieniu dyrekcji, grona nauczycielskiego, uczniów i ich rodziców, wychowawców oraz w moim własnym pragnę wyrazić ogromną wdzięczność na ręce Przewielebnego Księdza Dziekana, Drogich Księży Współpracowników oraz wszystkich Drogich Darczyńców z Waszej Wspólnoty parafialnej za piękny i szlachetny gest wsparcia mych wysiłków na polu zapewnienia edukacji na wysokim poziomie i w przyjaznych dla uczniów godnych warunkach w wiejskim środowisku Afryki Wschodniej w Tanzanii w polskiej misji w Kiabakari.

Wsparcie finansowe okazane mi z okazji odpustu ku czci Matki Bożej Skałkowej w Jej Sanktuarium w Podzamczu oraz instalacji relikwii Św. Jana Pawła II w Waszej świątyni parafialnej w dniu 9 czerwca 2014 roku wykorzystałem sumiennie w całości na budowę nowego skrzydła szkolnego naszej misyjnej szkoły podstawowej, które pomieści sale lekcyjne dla klas 5, 6 i 7 oraz pracownię komputerową. Pragnę z wielką radością i osobistą satysfakcją poinformować Drogich Darczyńców z Waszej parafii, że założony cel na rok 2014, o którym mówiłem w kazaniu misyjnym, udało się zrealizować dzięki Waszej pomocy i Bożej Opatrzności. Nowe skrzydło zostało zbudowane. Klasa piąta jest całkowicie wykończona i wyposażona, podręczniki do klasy piątej dla każdego ucznia zakupione. Biskup diecezji Musoma, do której należy misja Kiabakari, w dniu 28 grudnia 2014 roku poświęcił uroczyście salę lekcyjną i podręczniki dla klasy piątej. Dzięki pomocy 'za pięć dwunasta' polskiego korporacyjnego darczyńcy także klasa szósta jest aktualnie w końcowej fazie wykończeniowej i do końca marca br. będzie w całości wykończona i umeblowana a podręczniki dla każdego ucznia do klasy szóstej zakupione. Dzięki temu me najśmielsze nadzieje zostały przekroczone a nasi uczniowie klasy piątej bez przeszkód mogą kontynuować naukę w pięknej nowoczesnej sali lekcyjnej. Dla Boga nie ma nic niemożliwego, który potrafi poruszyć życzliwe serca Rodaków i sprawić, że zbierane w cierpliwości ziarnka staną się obfitą miarką!

Załączam płytkę DVD z tym listem w formie elektronicznej, z multimedialną prezentacją oraz folderem ze zdjęciami obrazującymi cały proces budowy nowego skrzydła szkolnego od września do końca grudnia minionego roku. Ta sama prezentacja jest upubliczniona na YouTube (link: https://www. youtube.com/watch?v=9gSrcesvUmY).

Jako wspólnota parafialna z misji Kiabakari zapewniamy Przewielebnego Księdza Proboszcza, Drogich Księży Współpracowników oraz wszystkich Drogich Darczyńców z Waszej wspólnoty parafialnej o naszej wdzięcznej pamięci modlitewnej za Was oraz we wszystkich intencjach bliskich Waszym sercom.

Jednocześnie proszę, byście byli nadal razem ze mną i wspierali dzieła, które jako kapłan i misjonarz w imieniu Kościoła polskiego i naszej Ojczyzny prowadzę w Kiabakari. Nasza szkoła wciąż potrzebuje troskliwej pomocy, by jej budowę i doposażenie doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

W szczególny sposób w tym czasie zachęcam i proszę o wsparcie nas poprzez życzliwe przeznaczenie 1% corocznego podatku na rzecz przyjaciół i pomocników mej misji z Fundacji Kiabakari (www.kiabakari.org nr KRS 0000325046), dzięki czemu ta budowa szkoły, nasze projekty edukacyjne i medyczne oraz polski wolontariat w Kiabakari będą możliwe i skuteczne. Dziękuję z góry za każdy taki gest solidarności z nami.

My wszyscy w Kiabakari życzymy Wam, Kochani, pięknego i pełnego Bożych Łask Nowego Roku 2015, Błogosławieństwa, Światła i Mocy Ducha Świętego oraz osobistej satysfakcji w życiu rodzinnym i zawodowym!

Z serdecznymi pozdrowieniami i wyrazami szacunku

Ks. Wojciech Adam Kościelniak

Proboszcz Parafii i Dyrektor Wykonawczy Szkoły