poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agnieszki, Jarosława

Ogłoszenia parafialne - IV niedziela zwykła 01.02.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - IV niedziela zwykła 01.02.2015

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    we wtorek – św. Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku;
•    w czwartek – św. Agata, dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza;
•    w piątek – święci męczennicy japońscy Paweł Mika i Towarzysze z XVI wieku.

2.    Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Tego dnia we wszystkich kościołach diecezji sosnowieckiej ze względu na trwający Rok Życia Konsekrowanego pod zwykłymi warunkami będzie można uzyskać odpust zupełny. Również w tym dniu do puszek zbierane będą ofiary przeznaczone na pomoc zakonom klauzurowym, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.

3.    Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. w Sali św. Jana Pawła II.

4.    W tym tygodniu przypada:

•    pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. w Cementowni o godz. 15.00;
•    pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do wynagradzania Sercu Jezusowemu za grzechy. Spowiedź od godz. 16.00;
•    pierwsza sobota miesiąca – czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. O godz.17.00 Msza św. Różańcowa.

5.    W ramach Roku Życia Konsekrowanego w przyszłą niedzielę obchodzony będzie w Kościele Powszechnym dzień modlitw, refleksji i działania przeciwko handlowi ludziom. Kościół Katolicki podejmuje wiele działań mających przeciwdziałać temu procederowi. To jednak nie wystarcza, dlatego Prezydium KEP zwraca się z prośbą o modlitwę podczas każdej Mszy Św. oraz podejmowanie innych, prywatnych inicjatyw modlitewnych.