niedziela, 22 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Milana, Tomasz

Ogłoszenia parafialne - III niedziela zwykła 25.01.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - III niedziela zwykła 25.01.2015

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła;
•    we wtorek – bł. Jerzy Matulewicz, biskup, który żył na przełomie XIX i XX wieku, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie;
•    w środę – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin, który żył w XIII wieku i dał mocne podstawy pod rozwój filozofii chrześcijańskiej i teologii;
•    w sobotę – św. Jan Bosko, prezbiter, który żył w XIX wieku i poświęcił wszystkie swoje siły sprawie wychowania młodzieży. W tym celu założył dwa zgromadzenia zakonne.

2.    Kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, ale niech nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych.

3.    Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 17.30 w Sali św. Jana Pawła II.

4.    Od 1 lutego Msze św. w dni powszednie będą odprawiane wg zwykłego porządku, tj. o 7.00 i 17.00.

5.    Zakończyliśmy kolędę. Serdecznie dziękujemy za otwarte domy, wspólną modlitwę, miłe spotkania, złożone ofiary. Niech Pan Bóg wam błogosławi.