Strona główna
piątek, 29 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Maksymilian, Teodozja

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - II niedziela zwykła 18.01.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - II niedziela zwykła 18.01.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w środę – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku, patronka dzieci, panien i ogrodników;
•    w sobotę – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej, który żył na przełomie XVI i XVII wieku.

2.    Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech będzie to dla nas okazja do gorliwszej modlitwy o jedność wyznawców Chrystusa.

3.    Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w najbliższy wtorek 20 stycznia o godz. 17.30 w kościele.

4.    Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 17.30 w Sali św. Jana Pawła II.

5.    W środę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

6.    W Poniedziałek 19.01 od 9.00 kolęda - Podzamcze – ul. W. Polskiego strona prawa od początku – Ks. Proboszcz.

7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dodatek – film o św. Teresie.

czytano: 1183 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.