Strona główna
sobota, 4 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Benedykta, Izydora

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Chrztu Pańskiego 11.01.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Niedziela Chrztu Pańskiego 11.01.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronuje nam:

•    w sobotę – św. Antoni, opat i pustelnik, który pociągnął za sobą wielu uczniów i podtrzymywał na duchu chrześcijan prześladowanych za wiarę przez cesarza Dioklecjana.

2.    Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Od jutra w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

3.    Za tydzień – trzecia niedziela w ciągu roku, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczęcie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4.    W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do św. Jana Pawła II.

czytano: 1272 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.