niedziela, 22 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Milana, Tomasz

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Chrztu Pańskiego 11.01.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Niedziela Chrztu Pańskiego 11.01.2015

1.    W tym tygodniu patronuje nam:

•    w sobotę – św. Antoni, opat i pustelnik, który pociągnął za sobą wielu uczniów i podtrzymywał na duchu chrześcijan prześladowanych za wiarę przez cesarza Dioklecjana.

2.    Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Od jutra w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

3.    Za tydzień – trzecia niedziela w ciągu roku, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczęcie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4.    W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do św. Jana Pawła II.