Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - II niedziela okresu Bożego Narodzenia 04.01.2015

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - II niedziela okresu Bożego Narodzenia 04.01.2015

wielkość tekstu:A | A | A

1.    We wtorek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. To także Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Składka na tacę na będzie przeznaczona potrzeby misyjne Kościoła. Msze św.  o godz. 7.00; 8.00 w Cementowni; 9.00; 10.30; 12.00; 17.00. Błogosławieństwo kredy na wszystkich Mszach.

2.    Za tydzień będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego.

3.    W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy.

czytano: 1263 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.