piątek, 19 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Rufin, Wincenty

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2014

1.    Biorąc udział w pasterce, czyli we Mszy Świętej sprawowanej w noc Narodzenia Pańskiego, przeżyliśmy radość ze spotkania ze Zbawicielem, podobną do tej, której doświadczyli pasterze betlejemscy przed przeszło dwoma tysiącami lat. Tę radość zanieśmy teraz do naszych domów rodzinnych. Następne Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą odprawiane o godz. 8.00 w Cementowni, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00.

2.    Chociaż ten, kto bierze udział w pasterce, czyni zadość obowiązkowi uczestniczenia we Mszy Świętej w uroczystość Narodzenia Pańskiego, to jednak zapraszamy was wszystkich na Mszę Świętą w ciągu dnia po to, by okazać miłość Panu Bogu i wynagrodzić Mu za Msze Święte opuszczone w ciągu roku z różnych powodów. Przypominamy, że wierni, którzy przyjęli Komunię św. podczas pasterki, mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

3.    W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Ze względu na uroczysty charakter tego dnia w Polsce nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Składka w drugie święto tradycyjnie przeznaczona jest na utrzymanie katolickich Uczelni.

4.    W sobotę z kolędą udamy się do:
9.00 Podzamcze – ul. Krakowska od góry;
9.00 Józefów;
9.00 Morusy.

W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach porannych. Msze św. w tygodniu do końca stycznia codziennie o godz. 7.00, w piątek także o 17.00 za zmarłych i w sobotę o 17.00.

5.    Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Narodzenia Pańskiego. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.
•    w sobotę święto św. Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa.

6.    W najbliższą niedzielę, czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Zachęcamy przede wszystkim do licznego i właśnie rodzinnego udziału w Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska dla nas i naszych rodzin jest wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin.

7.     „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze  serca. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność. Światło nocy betlejemskiej niech opromienia życie waszych rodzin, a błogosławieństwo Bożej Dzieciny niech towarzyszy wam i waszym bliskim w święta i przez całe życie.