wtorek, 17 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Franciszka, Narcyz

Ogłoszenia parafialne - IV niedziela Adwentu 21.12.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - IV niedziela Adwentu 21.12.2014

1.    Dziś – ostatnia niedziela Adwentu, zatem to już ostatni moment, by przygotować nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

2.    Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z środy 24 grudnia, na czwartek 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

3.    W dni powszednie Adwentu o godz.17.00 zapraszamy na Roraty. W wigilię ostatnie roraty o godz.8.00. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału. Na zakończenie Rorat odbędzie się rozdanie nagród dla najwytrwalszych uczestników.

4.    W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 w Cementowni, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00.

5.    W piątek drugi dzień Świąt, wspominamy św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym.

6.    W sobotę po świętach rozpoczynamy kolędę. Program kolędy jest wywieszony w gablocie, zamieszczony na stronie internetowej parafii, jednocześnie będzie sukcesywnie zamieszczany w Taborze.

Program Kolędy

Sobota 27.12
9.00 Podzamcze – ul. Krakowska od góry
9.00 Józefów
9.00 Morusy

7.    Do czasu zakończenia kolędy nie będzie spotkań Kręgu Biblijnego.

8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Informujemy, że Niedziela i Gość Niedzielny w wydaniu świątecznym są wydaniami podwójnymi.