Strona główna
środa, 3 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Leszek, Tamara

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - III niedziela Adwentu 14.12.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - III niedziela Adwentu 14.12.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1.    Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

2.    W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Intencje z tych Mszy św. zostaną odprawione w ramach rekolekcji o godz. 8.00.

3.    W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 zapraszamy na Roraty.

4.    We wtorek na zakończenie rekolekcji, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do św. Jana Pawła II.

5.    Od środy, 17 grudnia, rozpoczniemy drugą część Adwentu, w której liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.

6.    W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy św.

7.    W Szkole Podstawowej nr 1 w Ogrodzieńcu w czwartek 18 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie bożonarodzeniowe: „Coraz bliżej święta” . Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają.

8.    Zostały zamontowane dwa witraże: św. Jan Paweł II i św. Faustyna. Fundatorom składamy serdeczne Bóg zapłać. Kolejne witraże zostaną zamontowane w lutym.

9.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1085 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.