piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna

Ogłoszenia parafialne - III niedziela Adwentu 14.12.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - III niedziela Adwentu 14.12.2014

1.    Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

2.    W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Intencje z tych Mszy św. zostaną odprawione w ramach rekolekcji o godz. 8.00.

3.    W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 zapraszamy na Roraty.

4.    We wtorek na zakończenie rekolekcji, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do św. Jana Pawła II.

5.    Od środy, 17 grudnia, rozpoczniemy drugą część Adwentu, w której liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.

6.    W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy św.

7.    W Szkole Podstawowej nr 1 w Ogrodzieńcu w czwartek 18 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie bożonarodzeniowe: „Coraz bliżej święta” . Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają.

8.    Zostały zamontowane dwa witraże: św. Jan Paweł II i św. Faustyna. Fundatorom składamy serdeczne Bóg zapłać. Kolejne witraże zostaną zamontowane w lutym.