Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - II niedziela Adwentu 07.12.2014

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - II niedziela Adwentu 07.12.2014

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich – star-szych i młodszych – na Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.

2.    8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny podczas wieczornej Mszy roratniej zostaną poświęcone medaliki i wręczone dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

3.    Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek, 9 grudnia, o godz. 17.45 (po Roratach).

4.    Krąg Biblijny w środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

5.    W zakrystii można zaopatrzyć się w świece Caritas i poświęcone opłatki. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków zostaną przeznaczone na potrzeby naszej świątyni, a za świece na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała świeca 6,00 zł, a duża świeca 15,00 zł.

6.    W sobotę przypada 33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

7.    Dzisiaj przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszy św. możemy włączyć się w ogólnopolską zbiórkę do puszek na Fundusz Pomocy temu Kościołowi.

8.    W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwentowe Rekolekcje. Potrwają one do wtorku, wtorek będzie dniem spowiedzi św. Zachęcamy już teraz do takiego zorganizowania sobie czasu, by jak najliczniej wziąć w nich udział i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

9.    Jest już przygotowany program tegorocznej kolędy. Podajemy go już teraz by można było odpowiednio wcześniej zapoznać się z nim. Jest on wywieszony w gablocie i opublikowany w naszej parafialnej gazetce „Tabor”, jak również na stronie internetowej parafii.

10.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 

czytano: 1194 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.